Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

You By Festka – Draci pro Harolda (TZ)

Praha, Česká republika, 28. června 2022 – Společnost FESTKA, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků. V rámci služby You By Festka, což je nejvyšší kategorie zákaznických služeb, jakou společnost poskytuje, dostane klient to nejlepší, co lze v oblasti grafického designu a zákaznického servisu očekávat. „Úroveň personalizace, kterou jsme zde schopni nabídnout, nemá v oboru obdoby. Je to služba, která nezná hranic, a proto je omezena pouze na dvanáct projektů ročně. Jejich charakter je stejně široký jako fantazie našich klientů. Někteří přesně vědí, co chtějí, někteří nám dají jen přibližnou představu, kam by se chtěli ubírat, a někteří to nechávají zcela na nás, abychom přišli s něčím originálním,” vysvětluje Tom Hnida, umělecký ředitel společnosti.

Projekt Draci pro Harolda inicioval prodejce Festky The Brick Multi Sport Store, který sídlí ve filipínské Manile. Tento vyhlášený obchod s koly nejzvučnějších značek je již šest let skvělým partnerem a propagátorem značky Festka. Klientovo zadání bylo jednoduché, ale poměrně jasné. Chtěl dvojici červených a zlatých draků na hlavové trubce a vidlici a měl i jasnou představu o tom, jaké barvy by si přál na dalších místech rámu, který jinak nechával vyniknout charakteristicky vzorovanému holému karbonu, který je jedním z poznávacích znamení výrobků společnosti. Zapůsobil na něj dřívější projekt You By Festka s podobnými motivy od ilustrátora Michala Bačáka, i když nechtěl nic tak komplikovaného.

Všechny projekty You By Festka se rodí z úzké spolupráce mezi klientem a umělcem nebo designérem. V tomto případě to byl umělecký ředitel Festky Tom Hnida, který vzal úkol na sebe, protože se mu líbil klientův příběh a motivace. Ačkoli Harold žije na Filipínách, pochází z Číny, země, jejíž obyvatelé věří, že pocházejí z draků. Drak pro ně symbolizuje moc i štěstí současně. Dračí motivy na rámu měly vytvořit nejen pouto mezi kolem a jezdcem, ale také mezi jezdcem a jeho dávnou domovinou.

Jakmile Harold schválil Tomovy první skici, následovalo mnohem delší období hledání správných barev a dolaďování detailů. Tomovým mistrovským kouskem však bylo video, ve kterém v ilustrátoru načrtl svou konečnou verzi návrhu. Harold byl Tomovým videem ohromen. „Díval jsem se na video na svém počítači a připadal jsem si, jako bych seděl vedle Toma,” popsal Harold své pocity po shlédnutí prezentace.

Po tom, co dal Harold návrhům a barvám zelenou, mohl se Tom pustit do práce na rámu, který byl mezitím vyroben na míru tak, aby Haroldovi poskytoval veškerý komfort při jízdě. O mnoho hodin pečlivé práce později byli draci hotovi a rám byl připraven k odeslání zpět do lakovny na finální nástřik ochranným transparentním lakem.

Draci poletí do Manily jako rámová sada. „Jak známe Leroye, šéfa Bricku, jsme si jisti, že Haroldovo kolo bude špičková stavba, a těšíme se, až ji uvidíme a podělíme se o fotky…,” říká Tom Hnida.

You By Festka for Harold – Sketch – YouTube

You by Festka for Harold – digital sketch – YouTube

You By Festka – Dragons for Harold — FESTKA

O společnosti Festka 

Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – zejména do Asie a USA.

www.festka.com

https://www.facebook.com/festka

https://www.instagram.com/festka/