Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Jarní #nakole. Mělo pršet, nepršelo. Takže Klánovice, Radonice, Čihadla a tak.

Sobota, druhý prodloužený víkend. Ještě brzy ráno to slibovalo propršenou souboru, pak #netatmo postupně ukazovalo méně a méně. A výsledek byl, že nepadla ani kapka. Takže další odpolední kolečko na kole. S nějakým tím mírným zkoumáním.

Trasa klasicky na mé Stravě.

(1) Vlevo Babišů svrab, ale podstatnější jsou přistávací světla vpravo. Kbelské letiště. Můžete se okolo nich projet. Byť tedy teď to bude doprovázené příšerným smradem.

(2) Už nevím, loni? předloni? udělali vedle dost nepříjemné silnice (jezdí tam jak šílenci) skvělou cyklostezku. A loni ji na severním konci protáhli do Vinoře k vjezdu do areálu tamního zámečku. Jde tamtudy občas projet, jinak musíte skrz Vinoř po silnici.

(3) Místo se skvělým rozhledem. Stojí tam křížek, Deo Gratias, alespoň tak je to označené na Mapách od Google.

(4) Naučná stezka Červená skála. Můžete projet skrz místo cesty po severnější silnici.

(5) Radonice. Tamní pamětihodnost v podobě kola. Ale jinak tam najdete prima cíl na výlet pro děti. ZOOPark Radonice

(6) Špatná zpráva. Restaurace u nádraží v Klánovicich (ta u směru Praha) už opravdu neexistuje a asi ani nebude. Někdo mi už dříve psal, že z toho budou byty.

(7) Okolo tamní čističky se mimochodem dá projet a nemusíte dělat to co já. Ale můžete, protože je tam fajn. Jako v celém Klánovickém lese. Ostatně viz TIP na výlet: Klánovice a okolní lesy

(8) A ano, dá se “jet” takto blízko podél trati. Jen tedy na jednom místě musíte poněkud balancovat přes vodu.

(9) Minule jsem varoval, že tenhle vjezd/výjezd do/z Klánovického lesa bývá bahnitý, takže aktuální stav je, že to tam někdy loni vysypali, takže je to podstatně lépe použitelné. Ten další úsek v Xaverovském háji tedy ale žádná sláva, jedině že milujete jízdu přes kořeny.

(10) Čihadla. Mé oblíbené místo.