Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Jarní #nakole. Evropská, Tiché údolí, Stromovka a tak různě

Vyrazil jsem do Ekolo.cz, popřát k Jakubovi padesátiny. Zpátky se mi to chtělo vzít Tichým údolím, takže jsem se ještě stavil u Kateřiny. Ve Stromovce davy, na Spartě se něco hrálo a bylo to slyšet až v Bubenči. No a na Výstavišti se něco dělo, takže v okolí masakr, protože když máte Výstaviště kde není kde parkovat a nejsou tam ani odpovídající komunikace, tak jak to asi dopadne.

Ale jak už je zvykem, tady máte nějaké ty postřehy, včetně pár fotek. Celou trasu najdete jako obvykle na Stravě.

(1) Dobré vědět, že zde máte při jízdě mezi mostem a Stromovkou na výběr, buď po kamenité pěšině hned u vody. Nebo po panelovce u kolejí. Snad tam časem udělají něco poněkud použitelnějšího. O tom jak nesmyslně jsou vyřešené cyklo věci na mostě raději ani nemluvě.

(2) Taky na výběr, buď projet (protáhnout) se vrátky a pokračovat po cestě uvnitř bloku domů, nebo to vzít trochu oklikou vlevo a nahoru jak naznačuje cyklotrasa.

(3) Evropská, tedy za mých mladých časů Leninova, je tak trochu peklo. Ve spodní části je alespoň cyklopruh, nechráněný, takže ve všední den peklo. O ten posléze přijdete, a v horní části od konečné tramvaje ke křížení s okruhem je tam sedmdesátka, ale aspoň dost prostoru. Pokud byste chtěli, dá se jet severněji, ale občas se stejně musíte vrátit ne Evropskou

(4) Ekolo.cz v novém působišti. Chcete-li vidět kupy elektrokol a opravdu se o nich něco dozvědět, tak tady se stavte. Mají i půjčovnu, servis. Ostatně viz Prodejna Ekolo.cz v Ruzyni. Konečně pár fotek

(5) Původně jsem měl v plánu se vrátit přes přechod co vede přes výpadovku (jsou tam světla), ale nějak se mi to povedlo přejet, takže okolo starého letiště …

Tohle už tedy není na Letišti, ale o pěkný kousek za ním

(6) Ne na Letišti na cyklisty nemyslí vůbec nikdo. Přitom prostor je tam dostatečný.,

Ještě před Tichým údolím.

(7) Tiché údolí, dá se pokračovat až do Roztok. Odtamtud třeba přívozem na druhou stranu, nebo opět zpět do kopce a na Suchdol. Já se na Suchdol vydal dřívější odbočkou. Abych bohužel zjistil, že tamní skvělé občerstvení už neexistuje.

(8) Ze Suchdola k Vltavě se můžete vydat mimo tu obludnou hlavní silnici, vede tam lesem dost fajn cesta. A dost fajn stoupák.

(9) Stromovka se po povodních proměnila v jeden z nejkrásnějších parků v Praze. Jen tedy za tak krásných dnů jako včera je tam trochu hlava na hlavě, takže opatrně. Šlechtovka už chvíli hotová, ale nic se s tím neděj.

(10) Dostavěli tam domy, takže je tam teď kousek asfalt, ale pokračování je stejné – kamení, hlína, ale pokud to nevíte, tak tady je prima zkratka.