Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

TIP na výlet: Modřanská rokle v Praze

Modřanskou rokli můžete dát na jakémkoliv typu kola, jedinou výjimkou je horní část u Písnice, na klasickou silničku to tam není, lesní cesta, můstek přes potok, kořeny, úzká cesta vedle potoka. Pokud máte MTB tak zcela v pohodě, pokud máte něco mezi, tak stačí asi dvakrát kolo pár metrů popostrčit.

Pamatujte na to, že jde o přírodní památku a v částí s asfaltovou cestou i o místo, kde může být větší pěší provoz.

To nejsnazší co můžete je dát si cestu z kopce, začít v Písnici a dojet dolů do Modřan – snadno využijete modrou či zelenou turistickou značku. Rokli protínají i cyklotrasy (A21 například), hodící se pokud chcete pouze projet a řada cest vyložené pro MTB.

Modřanská rokle

Nedaleko je navíc letiště Točná, kam je fajn se podívat (se skvělým dětským hřištěm, pokud máte s sebou děti).  Dětem se nakonec bude líbit i naučná stezka s řadou zajímavých zastávek. Na opačnou stranu, směrem k centru, je dobrý cíl i Kamýk.

TIP: K vidění na sobotní vyjížďce v Objevovat Modřanskou roklí a Točná a tak. Včetně Točné, Šeberáku a řady dalších míst.

Chcete-li do kopce. tak začátek je u zastávky tramvaje Poliklinika Modřany a žádné enormní stoupání nečekejte. Pokud se chcete držet na pevné cestě, tak vynechte část z Písnice a vydejte se do Libuše. Vše dost dobře viditelné třeba na této mapce v Mapách Seznam.cz (a na Modřanská rokle na Praha.eu).

Kalibárna (Modřanská rokle)

Přijdete tak ale o rybník Kalibárna a (lesní) cestu podél Písnického potoka.

Retenční nádrž Libuššká (Modřanská rokle)

Neminete retenční nádrž Libušská, aktuálně se nacházejíc ve zcela zelené podobě. Vezmete-li suché rohlíky, tak rozhodně narazíte na skupinu kachen, které vysloveně očekávají, že jim přilepšíte. Místo kde se pravidelně konají Čarodějnice.

PS:  Další tipy na výlet najdete v Cyklotrasy a výlety 

Tento  tip poprvé vyšel 1. září 2019