Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Quad Lock Case držák mobilního telefonu na kolo. Zkušenosti a tipy

Když už jsem provedl zásadní upgrade na celopéro od Haibike, tak to taky chtělo zásadní upgrade toho, kam dávat telefon. Původně jsem ho dával do brašny vepředu na řídítkách (na předchozím Agogs Gust), pak do cyklo batohu na zádech. Což se ukázalo jako málo praktické, protože kvůli každému focení ho vyndávat bylo dost otravné. V průběhu let jsem zkoušel jeden “levný” držák na kolo – ten byl ve formě pouzdra a ukázal se jako nepoužitelný krám (viz  Vyzkoušeno: Držák BikeConsole. Závěr? Nepoužitelné, bohužel).

Někdy loni jsem začal zkoumat kvalitní a bezpečné držáky na kolo. A taky snadno použitelné. To bezpečné je samozřejmě potřeba zdůraznit – vozíte na tom mobil co stojí nějaká ty tisíce až nižší desetitisíce, takže nesmí dojít k tomu, že držák selže. Jedna z nejčastěji doporučovaných značek byl  Quad Lock takže nakonec “zvítězil”.

Pořídil jsem pouzdro na iPhone 11 (iPhone 11 Case) a držák Out Front Mount Pro – ten umožňuje uchycení na řídítka a má předsazené držení telefonu. Zlákal mě tím, že ho lze snadno namontovat a také snadno odmontovat – stačí prostě povolit šroub.  Druhá variante se montuje na střed řídítek pomocí pásek, což se mi nechtělo podstupovat.  Objednáno přímo od QuadLocku, během zhruba 4 dní doručeno přepravní službou.

Montáž?

Snadná, jen můžete narazit na rozdílný průměr řídítek – v mém případě má Haibike velmi tlustou část “uprostřed” a užší na straně. Součástí držáku jsou dvě vložky umožňující montáž na užší průměr trubky řídítek, bez vložky sedne i na onu nejtlustší. Takže nasadíte a přiloženým klíčem prostě utáhnete šroub.

Utažení bude dost důležité, aby se držák neprotáčel – na což možná po prvním utažená narazíte při první jízdě a nacvakávání mobilu. Klíč se tedy ideálně přidejte do brašničky s nářadím.  Bude se vám hodit i pro nastavení sklonu.

Kryt na mobilu

Na mobil musíte nasadit kompletní kryt – je kvalitní, dost pevný, tlustý, což je logické. Na zadní straně má nacvakávací mechanismus.

A má jednu vadu,  nemusí přes něj jít bezdrátově nabíjet. Bude hodně záležet na nabíječce (mají ale Wireless Charging Head pokud byste chtěli).

Oproti obyčejnému průhlednému kryt je trochu víc kluzký, ale drží se dobře a otvor pro zámek na zadní straně je dobrý i pro prsty.

Na iPhone 11 narazíte ale na to, že se velmi obtížně přepíná tlačítko pro tichý (silent) režim a neuškodilo by, kdyby on/off tlačítko na pravé straně bylo více hmatově výrazné. Dvě zbylá tlačítka jsou v pohodě.

Nacvaknout a jedem

Samotné “nacvaknutí” mobilu v krytu na držák bude vyžadovat trochu cviku – není při tom nutné stlačit modrou páčku, jen je potřeba získat ten správný grif pro úhel a přitlačení aby držák zapadl a mohli jste otočit o 45 stupňů pro zacvaknutí.

Vyjmutí z držáku je snazší, zmáčknete modrou párku a o 45 stupňů otočíte a vyjmete směrem vzhůru.

Po první testovací hodinové jízdě vcelku spokojenost. Jen musím ještě  utáhnotu držák (při tlaku při nasazování se hýbe) a nacvičit ten správný úhel při nasazování.

Pro jen tak vyfocení něčeho nebo když někdo volá je to ideální. Samozřejmě i když se při jízdě chci podívat kolik je hodin (ne že bych to neviděl na hodinkách) nebo na mapu.  Telefon opravdu drží, samozřejmě jsem zkoušel s tím před jízdou pořádně lomcovat.

Po měsících používání spokojenost. Tohle je dobrá volba. 

Co vše Quad Lock umí 

Quad Lock má držáků (nejen) na kolo víc – Stem Mount (uchycení na dřík, ale pomocí pásek) a  Out Front Mount (na řídítka, předsazený) určené pro kola.  

Handlebar Mount (na řídítka, méně předsazený pro kola a motorky), Fork Stem Mount, Mirror Mount a  1″ Ball Adaptor jsou pro motocykly. 

Pokud běháte tak můžete přidat i  Sports Armband na ruku. Do auta slouží  Car Mount (na palubní desku nebo na okno, s přísavkou). Nechybí stojánek na stul, lepící na zeď, násada na tripod a další varianty – komplet viz  Shop Mounts.

TIP: Jedna důležitá poznámka k výběru držáku – je výhodnější mít držák s ramenem než držák napevno uchycený na středu řídítek. Rameno umožní pružit, pevné uchycení mobilu může být hrozbou pro poškození optiky mobilu.

Držáky jsou osazeny univerzálním “zámkem”, který pasuje do zadního otvoru na obalu – takže vedle držáku si musíte ještě vybrat odpovídající obal na mobil. Těch má Quad Lock velké množství a buď můžete oboje kupovat samostatně nebo v “baličku” – Bike Kit – All iPhone Devices například vás prostě provede výběrem jednoho ze tří možných držáků a obalu.

Pokud byste toužili můžete do zadního otvoru dát i stojánek/kroužek pro prsty (Phone Ring/Stand), a k dispozici je i další příslušenství a náhradní dily.

Tento tip poprvé vyšel 19. října 2022