Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

#letni nakole. Jihovýchodní, objevovací. Blížící se Babí léto je nejlepší část roku

Vyčistit hlavu, prima se projet. A hlavně, užít si to skvělé počasí kdy už není nad třicet a blíží se Babí léto. Prostě nejlepší část roku. Jihovýchodní cestování. Se zkoumáním pár míst, kde jsem nevěděl kam vedou a jak to tam je. Trasa co vidíte na mapičce níže k vidění na Stravě.

(1) Vrch Tábor a Údolí dutých hlav. Bydlíme tu snad tak asi dvacet let, ale tuho cestu nahoru jsme nikdy nešli. Jestli chcete fakt kopec a ještě lesní cestu, tak sem můžete vyrazit. Dovede vás nahoru k velkému zahradnictví.

(2) Dolů se můžete vydat na druhé straně kopce. Ale to už znám, byl jsem tam nedávno.

(3) Na mapě jsem koukal, že na Tiskařskou navazuje tenká linka vedoucí do Jahodnice. A překvapení, je tu nová krásná asfaltová cyklo-cesta, dokonce i s osvětlením.

(4) Tohle údolí mezi Křeslicemi a Pitkovicemi je skvělé, už jsem tam dřív byl. A dá se pokračovat vlastně až do Kolovrat.

(5) Nebo se vydat do Uhříněvsi kde je moc fajn rybník

(6) Další “objev”, už dlouho jsem chtěl vědět kam vede ta “polní” silnička u křižovatky s odbočkou na Stupice. A vede do Sibřiny a je to skvělá alternativa k silnici.

(7) A dobrá zpráva. Mezi Klánovicemi a Újezdem n. L. (Blatovem) už dokončil budování asfaltové cyklo-cesty. Chybí ještě jen ta menší část v Klánovicích, ale tam už to jde snadno objet mezi domky okolo hřiště a hasičárny.