Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

#babileto nakole: Lom na Plachtě a Bikepark Třebohostice co už není

Na konci (no, možná lépe napsat tak nějak uprostřed) mé aktivity na Stravě najdete Lom na plachtě. Krásné místo na kopci s perfektní rozhledem a také s pozůstatky bikeparku, singletracku, který těžko říct kdy přestal existovat a dnes jsou z něj už jen trosky.

Celé tohle vzniklo tak, že jsem hledal cíl. Protože když už máte proježděné “to svoje” okolí Prahy, tak to buď chce prostě jet jenom šlapat nebo si najít něco, co jste ještě neviděli.

A na Mapy.cz jsem našel Přírodní památku Lom na Plachtě co navíc hned vedla má uvedený Bikepark Třebohostice. A je to tak nějak v mé oblíbené vzdálenosti (tedy něco přes 50 km “tam a zpět”, ani ne tak protože kilometry, ale hlavně protože zadek po třech hodinách už protestuje).

K téhle aktivitě se ještě vrátím extra, protože věcí k vidění je tam víc – třeba strašidelný hotel v Úvalech (což je také důvod pro “tam” jsem jel trochu oklikou).

Lom na Plachtě

Třebohostice, pak kousek do kopce a jste tam. Můžete na kole, ale skvělé i pro pěší výlet. A je to fakt nádherné místo. Tak neváhejte.

Ta cedule z poslední fotky je pod kopce a za ní je taky něco na co se budete chtít kouknout. No a vedle samotného lomu, vlastně tak nějak na “druhé” straně vrcholu kopce si to taky nezapomeňte prohlédnout. Navíc je tam fantastický výhled na Prahu (a až přes Prahu dál).

Bikepark Třebohostice

Jakkoliv na Mapy.cz je, tak jsou tam už jen zbytky. Rozpadlé dřevěné trasy, zarostlé, nepřístupné. Moc se mi toho nepodařilo najít, ale tak nějak před deseti lety to vypadá, že to tam (asi) parta nadšenců zprovoznila, ale co s tím bylo dál a kdy (a proč) to zaniklo nevím.