Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

TIP: Jak se při jízdě na kole chovat, když míjíte koně či jezdce na koni?

Jedna věc, kterou byste neměli až tak podceňovat a můžete se s ní setkat často. Při jízdě na kole potkáte jezdce na koni nebo někoho kdo koně vede. Je něco, co byste měli vědět?

Měli, hlavně to, že kůň se může splašit a zrovna cyklista na kole může být spouštěčem. Je to pro koně často dost nezvyklá kombinace, která navíc může vydávat zvuky, které ho polekají.  Předejít tomu můžete tak, že nebudete projíždět opravdu blízko koně a ideální je i zpomalit. Pokud se blížíte zezadu, může být moment překvapení podstatně větší, jak pro koně, tak pro jezdce.

Při přiblížení zezadu, bývá dobré na sebe upozornit, zejména tam kde se nemůžete koni dostatečně vyhnout (dost podobná situace jako když předjíždíte na cyklostezce). Osobně bych asi dal přednost zvolání (slovnímu upozornění), ale samo koňáci říkají, že cinknutí zvonkem by problém být neměl.

Před koněm s jezdcem i bez prostě mějte respekt. Ohleduplnost je to co pomáhá.

Tento tip poprvé vyšel  15. 6. 2018