Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Nově otevřen Bike resort Peklák (Česká Třebová)

Peklák před desítkami let bylo místo k lyžování s poctivým vystoupáváním kopce. O kousek dál od Pekláku se v lese skrývaly ruiny skokanských můstků.  O mnoho let později došlo k vybudování ski areálu (včetně vleku). 

Nově na Pekláků najdete 15 nových singletracků, čtyři kilometry sjezdových tras a dokončuje se 25 km dlouhý okruh pro horská kola. V nástupním místě došlo k rozšíření parkoviště a je k dispozici mini kemp, informační zázemí, myčka kol a od srpna i opravárenská stanice k rychlé opravě kola.

Přístup ke stezkám je od bývalého dopadu skokanského můstku pod Habeší. Přes Javorník vede základní okruh Kolonáda (vhodný pro začátečníky i děti) a na něj navazuje okruh Čipera. Pro přepravu do horní částí areálu je možné využít (placený) vlek.

Vstup a využití bezplatně.  V zimě Peklák slouží hlavně pro lyžování.

Podrobnosti na peklak.cz/bike-park a mrknout můžete i na webcamy (míří ale pouze na sjezdovku a aktualizace pouze po 15 minutách).

Na Mapy.cz najdete zde, Google Mapy zde.