Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Segway-Ninebot a DUCKT spojují síly, aby stanovily nové standardy infrastruktury pro mikromobilitu (TZ)

Praha 27. července 2021 – Společnost DUCKT, poskytovatel univerzální infrastruktury pro městskou mikromobilitu, navázala spolupráci se známým výrobcem elektrických dopravních prostředků Segway-Ninebot. Díky této spolupráci si nyní zákazníci mohou zakoupit Segway Max, koloběžku určenou pro sdílený provoz, s adaptéry DUCKT. Díky tomu bude kompatibilní s nabíjecími a dokovacími stanicemi DUCKT po celém světě. Stačí při nákupu informovat společnost Segway-Ninebot, že má být model Max s těmito adaptéry.

„Od samého počátku se snažíme, aby naše infrastruktura byla co nejuniverzálnější,“ vysvětluje Çağrı Selçuklu, CEO a spoluzakladatel společnosti DUCKT. „Proto se snažíme, aby používání našich řešení bylo pro uživatele co nejjednodušší a pro provozovatele mikromobility snadno proveditelné bez ohledu na to, jakým hardwarem je jejich vozový park již vybaven.“

Standard sdílené infrastruktury

Stanice DUCKT automaticky komunikují s elektrokolem nebo e-koloběžkou, identifikují uživatele, uzamknou je, zajistí nabíjení, to vše autonomně a do jedné sekundy. K jejich používání stačí vybavit vozidlo jednoduchým adaptérem. Tento proces byl dosud řešen dodatečným dovybavením pro všechny flotily. Nyní jej spolupráce Segway-Ninebot a DUCKT posouvá o krok dál. Koloběžky Max budou dodávány s předem připraveným adaptérem a příslušným softwarem, což zákazníkům umožní používat stanice v podstatě hned po vybalení z krabice.

„Pozorujeme rostoucí oblibu řešení od společnosti DUCKT, protože jej zavádějí provozovatelé a městské instituce po celém světě. Chceme svým zákazníkům usnadnit využívání této infrastruktury, jež se pomalu stává faktickým standardem v oblasti mikromobility, komentuje Tony Ho, viceprezident pro globální rozvoj podnikání ve společnosti Segway-Ninebot. 

Právě oznámená spolupráce je dalším krokem k tomu, aby zákazníci mohli snáze využívat infrastrukturní řešení společnosti DUCKT. Dokovací stanice řady B, kompatibilní s koloběžkami a elektrokoly, budou nyní kompatibilní s produkty Segway Max vybavenými příslušnými adaptéry. Odvětví mikromobility přechází z fáze disruptivního škálování do fáze udržitelné a integrované městské dopravy, což je konstruktivnější přístup. V tomto ohledu umožní toto partnerství společnosti DUCKT poskytnout svým stávajícím i budoucím zákazníkům kompletní balíček řešení a zákazníci Segway-Ninebot musí vynaložit „nulové“ dodatečné úsilí, aby jejich vozový park dosáhl na špičková infrastrukturní řešení.

Vývoj ekologických technologií

DUCKT je jednou z technologických společností podporovaných EIT InnoEnergy, evropským fondem a akcelerátorem, který investuje do řešení v oblasti energetiky, čistých a inteligentních technologií a mobility.

„Mikromobilita je jednou z nejdůležitějších oblastí zájmu našeho fondu,“ přiznává Jakub Miler, CEO EIT InnoEnergy Central Europe. „Tato dynamicky se rozvíjející forma dopravy má šanci přispět k řešení mnoha problémů měst a jejich obyvatel, zejména potíží týkajících se znečištění ovzduší, hluku, dopravních zácp a automobilů. Jak ukazují naše průzkumy, do roku 2030 dosáhne počet elektrokol a e-koloběžek jezdících po evropských ulicích 30 milionů. Rozvoj správné infrastruktury je proto v současnosti mimořádně důležitým úkolem pro soukromé i veřejné subjekty.“

O DUCKT

DUCKT je startup zaměřený na chytrou mobilitu, který vyvíjí a nabízí řešení dokovací, zamykací a nabíjecí infrastruktury pro mikromobilitu pro městské prostředí. Společnost DUCKT byla založena s vizí umožnit používání nástrojů mikromobility – řeší výzvy v oblasti nabíjení, bezpečnosti a regulační infrastruktury pro města, společnosti a uživatele. V současné době je po celém světě k dispozici více než tisíc dobíjecích stanic s více stanicemi. 

 

O Segway-Ninebot

Segway-Ninebot je globální podnik v oblasti inteligentní dopravy na krátké vzdálenosti a servisních robotů. Produkty společnosti se prodávají ve více než 80 zemích světa. Díky svému statusu světové jedničky si společnost Segway-Ninebot klade za cíl vést uživatele a celé odvětví do budoucnosti.

O EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy je přední fond investující do energetiky, čistých technologií, mobility a širších inteligentních technologických řešení v Evropě i mimo ni. Od svého založení v roce 2010 a s podporou Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) investoval 560 milionů eur do inovací v oblasti udržitelné energetiky a poskytl finanční prostředky a další podporu přibližně 380 začínajícím startupům a podnikům.