Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Nextbike překonal cíl své červnové výzvy o 1 milion minut a ušetřil přes 37 tun CO2. (TZ)

Do historicky největší české výzvy v rámci sdílené mobility se mohl v červnu zapojit každý s účtem u nextbike, provozovatele systému sdílení kol. Cílem výzvy bylo motivovat lidi k využití sdíleného kola při běžných cestách po městě, omezit motorovou dopravu a snížit tím uhlíkovou zátěž. Zároveň podpořit zdraví a pohodu lidí, k čemuž jízda na kole nepochybně přispívá.

Jednotlivé bloky výzvy v počtu ujetých minut plnili uživatelé zpravidla po 4-5 dnech, čímž otevírali losování o výhry od poukázky na nákup ve Footshopu po víkend v Kodani pro dva. Stěžejním cílem výzvy bylo najet za 1 měsíc na kolech nextbike 3 000 000 minut. Nextbike ve výzvě také sledoval celkový počet výpůjček a úsporu CO2 v porovnání se stejnou porcí cest autem.

Výsledky výzvy potvrdily zvyšující se zájem o tuto udržitelnou formu dopravy po městě a překvapily i samotného organizátora výzvy. Stanovený cíl v počtu ujetých minut totiž uživatelé překonali o více než 1 milion, konkrétně v sedle nextbike strávili v červnu 4 139 679 minut. Na tuto porci minut bylo zapotřebí 299 690 výpůjček. Z pohledu CO2 nextbike před startem výzvy odhadoval úsporu 33 300 kg v porovnání s jízdami autem. I tuto hranici uživatelé pokořili, a to o necelé 4 tuny. Celkově bylo během nextbike výzvy ušetřeno 37 257 kg CO2.

Nextbike je svým pokrytím jednoznačným lídrem trhu sdílené mikromobility v Česku. Od startu svého působení v roce 2019 má na kontě 5,5 milionu výpůjček a úsporu 901 tun CO2 v porovnání s jízdami autem. Svou službu nabízí lidem už v 25 městech Česka s flotilou převyšující 5 500 kol a e-kol. V příští sezóně plánuje flotilu navýšit a otevřít nové projekty. Zároveň chce i nadále aktivně vyzývat Čechy k přesedlání na udržitelnou formu dopravy po městě, a to i dalším ročníkem nextbike výzvy.