Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

TIP: Návod pro Yahama Side Switch (Display Type A). Najdete například na Haibike

Návod pro Yahama Side Switch (Display Type A). Najdete například na Haibike

Yamaha motory najdete například na Haibike (viz například zdejší recenze Haibike SDURO FullNine 2.0) a samozřejmě i na dalších modelech. Součástí je pak i displej s ovládacími prvky. Těch má Yamaha několik tipů a na uvedeném kole je “postranní” verze (proto Side Switch) označovaná i jako Displej typu A (Display A). 

1.7″ podsvícený, vždy aktivní a mírně konfigurovatelný (nikoliv uživatelem) v tom, že lze vybrat jaké z volitelných informací (délka cesty, dojezd a počítadlo kilometrů) se nebudou zobrazovat.  

Displej je dobře vidět i za slunce, osvětlení pomáhá při nižším světle. V praxi bych osobně ocenil ukazatel stavu baterie v procentech, počítat čárky je poněkud nepraktické. 

Jak ovládat elektrokolo s Yahama Displej typu A

Haibike SDURO displejJako s každým ovládáním se musíte naučit 

  • zapínat/vypínat (vpravo dole, [1])
  • nulovat aktuální ujetou vzdálenost (delší stisknutou obou nahoru/dolu tlačítek, tedy [4]+[5] při přepnutí na zobrazení TRIP). Tady se vám bude často stávat, že si to omylem vynulujete, pokud se opřete o řídítka. 
  • Přepnout mezi počítáním kilometrů nebo mílí také pomoci delšího stisknutí [4]+[5] pokud je zvoleno zobrazení “ooo”, denní ujeté vzdálenosti.  Začne blikat km/h nebo mph, uvolníte stisk a pomocí nahoru/dolů zvolíte a poté volbu potvrďte delším stiskem dolů
  • přepínat mezi zobrazenými informace (celkově  ujeto “ooo” za den, aktuálně ujeto “TRIP” (nulovatelné), kolik teoreticky ještě vydrží baterie = dojezd, delší podržení [5]) – osobně používám málo, většinou nechávám zobrazeno aktuálně ujeto (TRIP)
  • Pokud přepnete na odhad dojezdu a nemáte AUTOmatický režim, tak pomocí nahoru/dolu se bude odhad měnit podle typu zvolené asistence.
  • pokud máte na kole světlo tak, které tlačítko zapíná vypíná (prostřední dole, [2])
  • zapnutí pomoci při vedení/tlačení (levé dole, hodí se když kolo vedete/tlačíte. [3])

Návod pro Yahama Side Switch (Display Type A). Najdete například na Haibike

To podstatné je i nastavení úrovně příšlapu – dvě tlačítka nahoru/dolu [4][5], postupně +ECO, ECO, STANDARD a HIGH. Nutno vyzkoušet, protože záleží na vás, momentální náladě nohou a terénu. A samozřejmě kolik potřebujete mít baterie a jak daleko dojet, protože čím vyšší příšlap, tím víc bude baterka mizet.

Delší podržení tlačítka nahoru [4] přepne na AUTOmatický režim indikované “A” [e] na displeji. O tom případně více v Automatický režim u Habike SDURO/Yamaha 2020 PW-ST/X2 motorů. Nový delším podržením AUTO vypnete a můžete manuálně volit úroveň příšlapu. 

Počítadlo kilometrů “ooo” bohužel není celkový počet kilometrů co jste s kolem najeli, ale počet kilometrů od posledního zapnutí. 

Varianta tohoto displeje má (v horní části) USB konektor. Ten neslouží pro napájení, má pouze servisní účely. 

Pokud vám na displeji bliká “ER” byla diagnostikována chyba – ta bude určeně číslem

Víte ještě o nějaké možnosti dalšího ovládání tohoto displeje? Dejte vědět.