Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

ROUVY přináší do španělské virtuální La Vuelty česká silniční kola Festka (tisková zpráva)

Praha, 31. srpna – ROUVY, aplikace pro indoor cyklistiku, která umožňuje fanouškům ochutnat skutečné trasy z celého světa, aniž by opustili pohodlí domova, oznamuje partnerství s výrobcem špičkových kol Festka. Od dnešního dne až do konce La Vuelty 17. září mohou jezdci naskočit na speciální edici superbiku Festka Spectre a využít ho k jízdě nejen na vybraných etapách závodu.

Festka je respektovaná česká značka, která propojuje svět umění, vizuálního i technického designu a výjimečného materiálového inženýrství. Kola Festka jsou známá právě svým inovativním přístupem. Kromě moderních materiálů a technologických postupů staví hlavně na kreativitě a boří zažité tradice spoluprací se zajímavými umělci. Kola z Vinohrad, na nichž jezdí úspěšní podnikatelé, politici i hollywoodské hvězdy jako třeba Orlando Bloom se umístily v žebříčku Technology Fast 50 stejně, jako samotné ROUVY. A právě díky nové spolupráci u významné příležitosti Grand Tour La Vuelta, resp. její virtuální části,  byl vytvořen speciální design modelu Festka Spectre.

Jízda na trenažéru ještě nikdy nebyla zábavnější. Rouvy svým vysoce oceňovaným progresivním přístupem a pozorností k detailům s jistou mírou nadsázky stírá hranice mezi jízdou venku a uvnitř a posouvá zážitek z domácího tréninku na zcela novou úroveň. Je skvělé, že si pocit z jízdy na výjimečném kole můžete vyzkoušet i ve virtuálním prostředí,” uvedl spoluzakladatel Festky Michael Moureček.

Uživatelům ROUVY přinášíme díky této spolupráci unikátní příležitost, jak si zpestřit svou jízdu a po dobu trvání La Vuelty si ve své virtuální garáži mohou vybrat svůj superbike zdarma. Kromě nových letošních tří úrovní u této Grand Tour, o kterých jsme informovali minulý týden, tak přinášíme jezdcům další nový zážitek a zábavu,” uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital

Po ukončení La Vuelty bude kolo nadále k dispozici, avšak ke koupi za virtuální měnu. Zařazení kola do platformy je první ze série společných aktivit mezi ROUVY a Festkou. Kolo bylo také použito v nejnovější televizní kampani ROUVY, kde se značka snaží rozšířit povědomí o své platformě, rozšířit uživatelskou základnu a přinést realitu outdoorového ježdění jezdcům přímo do pohodlí jejich domovů.

FESTKA nabízí model Spectre s unikátní grafikou vytvořenou pro spolupráci s ROUVY v rámci La Vuelty jako limitovanou edici. Podrobné info na festka.com. 

ROUVY

ROUVY je vnitřní cyklistická aplikace, která vám umožní jezdit po skutečných trasách po celém světě.

Díky kombinaci sportu a technologie je ROUVY platformou číslo 1 pro realistický a pohlcující zážitek z videa s více než 1300 trasami po celém světě, ze kterých si můžete vybrat. Umožňuje cyklistům trénovat, bavit se a poznávat svět z pohodlí jejich domova. ROUVY nabízí širokou škálu skutečných tras, terénů a sklonů natočených na vysoce kvalitní video. Existují výzvy, speciální akce, skupinové jízdy, přizpůsobené avatary a tréninkové plány, které vyhovují všem úrovním a udržují jezdce motivované k tomu, aby se zlepšovali. Se zaměřením na realismus je ROUVY partnerem cyklistických organizací jako La Vuelta, PTO, Challenge Family a Strava.

Rouvy.com

Festka

Společnost Festka sídlí v Praze, kde od roku 2010 vyrábí špičková karbonová kola na zakázku. Mezi své klienty počítá mnoho zajímavých lidí – od hollywoodských celebrit po lidi z velkého byznysu, ale i ty, kteří cyklistiku objevili až v pozdějším věku jako svou oblíbenou formu pohybu a chtějí (a mohou si dovolit) jezdit na výjimečném kole. Festka je známá svou spoluprací se špičkovými institucemi, jako je Evropská kosmická agentura (ESA) nebo České vysoké učení technické. Firmu založil bývalý profesionální cyklista Michael Moureček a jeho přítel, podnikatel Ondřej Novotný. Vizuální identitu Festky má od počátku na starosti Tomáš Hnida. Až 90 % produkce firmy jde na export, přičemž 80 % vývozu směřuje mimo EU – zejména do Asie (Čína, Thajsko, Jižní Korea, Malajsie, Filipíny) a USA.

www.festka.com

https://www.facebook.com/festka

https://www.instagram.com/festka/