Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

TIP na výlet: Středověká vesnice Hol

Klánovický les v části už poměrně blízké Úvalům skrývá zbytky středověké vesnice Hol. Nebýt naučné stezky, tak se ale její přítomnost už prakticky nedá poznat. 

Zajímavé povídání najdete na Po stopách středověké vesnice Hol a Připravujeme projekt HOL v Klánovickém lese – kompletní průběžné info o realizaci 2014 / 2015 a co dále v roce 2016

Na Mapy.cz najdete zde, Google Mapy zde. Pro představu i na této aktivitě na Stravě, někde okolo 55 minuty.  Jeden z mála rozpoznatelných pozůstatků je studna (na obrázku níže). V nedávné době musela být oplocena, trpěla hloupými nápady návštěvníků. 

Vypravit se můžete pěšky, na kole pokud máte v oblibě lesní cesty, kořeny, cestou k místu i hustě zelené tůně (na obrázku výše).

Vedle již zmíněné stezky  ukazující zbytky vesnice (budete občas bloudit, není to moc rozpoznatelné) můžete vyrazit i na další dvě naučné stezky. 

Nezapomeňte, trať spojující Klánovice a Úvaly je možné překročit (nebo lépe řečeno podejit) pouze na dvou místech. Dobře k vidění na již zmíněno aktivitě na Stravě