Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Druhé jarní #nakole, 34 km. Vysočany, Klíčov, Letňany, Přezletice, Jenštejn, Radonice, Vinoř, Satalice a místní postřehy, opět.

Jarní sobota, než se to zase zkazí. Dopoledne jsem se hodiny trápil se světlem pod linku, takže se mi nějak nakonec vůbec nechtělo. Ale tohle člověk musí překonat, protože pak je to vždy stejné. Nepřekonatelné, skvělé a lábuž.

No a jako minule (viz První jarní #nakole. 36 km … Satalice, Počernice, Klánovice, Újezd, Koloděje, Dubeč, Jahodnice. Skvělý pocit. A co je kde nového) přihazuju mapičku (trase je tady na Stravě) s nějakými těmi místní postřehy. Protože proč? No protože se vám to může hodit

(1) Na “nejdražší cyklostezce v Praze” už je u betonárky hotová odbočka směrem na sever, do nového sídliště.

(2) Torzo “Odkolka”, tedy Vysočanský mlýn, stále je torzo, ale podstatné je, že už je tam hotová silnice.

(3) Vyhlídka Bunkr! Nevím kdy to tu postavili, ale pro mne novinka.

(4) A o kus dál (dá se dojet po štěrkovo/hliněné cestě) staví most! Bude navazovat na někdy loni/předloni tam udělaný park s asfaltovými cestami (a pěkným dětským hřištěm). Krajinný park Havraňák.

(5) Do Přezletic to vypadá že tu silnici už opravili a má nový povrch. Ale auta tam jezdí pořád stejně jako kokoti. Připomenu na sever od cesty pamětihodnost z doby kdy se rušila Svobodná Evropa. Tedy Zabitý kopec.

(6) Z Přezletic se dá pokračovat pořád na východ, hliněná cesta a pak uhnout na jih – což je ještě víc hlíny.

(7) Dorazíte do Podolanky a když se nedáte opět na sever, tak můžete omrknout tamní památník a pokračovat směr Jenštejn.

(8) Po překonaní Pražské (občas dost otravné) narazíte na památný Čermákův mlýn (Kdo by to byl řekl, že Miloš má mlýn v Podolance). Pak si užijte lesní hliněnou cestu, hup co hup a proslulou tím, že je tam mokro snad celý rok.

(9) Jenštejn už není pod lešením.

(10) Severní vjezd do Vinořeského parku je konečně s rozumnou zábranou, milá změna. Jinak tenhle park je skvělý a má řadu možnosti jak ho projet. Ale o tom je tu už TIP na výlet: Vinořský park

(11) Ale hned po vjezdu ze severu se dostanete ke Kamennému stolu a dalšímu rybníku. Cestou skály, mech, spousta zeleně, stromů a přírody v plné parádě. Vydejte se tam.

(12) Nepříliš častá cesta na jih okolo vstupu do jeskyně. Dobrá i v tom, že tudy neproudí davy. Ona jeskyně je pozůstatek vodní jeskyně zlikvidované ve druhé světové válce Němci.

(13) V Satalicích je nejen moc fajn Bažantnice (na severním vstupu do ní je nádherná kaštanová alej), ale hlavně nové občerstvení (Nakafe Truck). S vynikající dobrotou Kungfu knedlíky – čínské mírně ostré knedlíčky s masem vevnitř. S pivem geniální.

(14) No a už skoro doma. Hloubětín, nedaleko zámečku. Někdy cca předloni tu začali stavět velkou halu a už je evidentně v provozu, včetně občerstvení. Ale co tam je nevím, nechtělo se mi tam sjíždět a kupodivu Mapy ani Google Mapy nic neříkají. Ale vypadá to na Sportovní areál Rokytka.