Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

Jarní #nakole. Sváteční do Královic s objevem 360 let starého stromu. Nádhera.

Svátek, sluníčko, krásné počasí, nejlepší oslavit dalším #nakole. Chtěl jsem se kouknout jak to vypadá v Běchovicích s budování cyklostezky a prostě ještě projet, než začne kolotoč meetů, callů a jiných radostí. Takže tady to tradičně máte.

(1) Aby nebyla nuda, staví se tu v Hrdlořezech na Mezitraťové hospoda. Místo na hlavu padlé, zlikvidovali kvůli tomu stromy a kupu zeleně. A v době kdy gastro krachuje a mizí.

(2) Park u křížení Průmyslová/Českobrodská je už hotový. Byl by super, ale vede odnikud nikam. Na východní straně ho nepochopitelně proč nedotáhli až k silnici do Jahodnice.

(3) A ano, cesta z Dolních Počernic okolo čističky vod do Blatov/Újez n.L je opravdu zavřená a asi ještě dlouho bude. Možná byste to projeli, ale nedělal bych to. Andrej Babiš by si měl zajít na kožní, ten jeho smradlavý žlutý svrab už zase zamořuje republiku.

(4) Vzal jsem to kousek po výpadovce, ale je to fakt na houby. ale ona ta silnice šikmo z Běchovic do Koloděj taky není žádná výhra.

(5) V Kralovicích je okol tvrze nebo co to tam je už dostavěno.

(6) Rybník, přesněji Podleský rybník, jo, povedený. A okolo náhodou spousta prima věcí. Třeba jelenní farma, kdo by to byl řekl. Klasicky jezdívám podle vody údolím do Dubče, ale náhodou jsem si všiml nepřehlédnutelné odbočky na sever

(7) Objev dne, tedy pro mne minimálně i roku. 360 let starý. Hraniční památný dub č. 56, Dubeč/Uhříněves, 515 cm obvod, 33 m vysoký. Respekt a úcta. V Google Mapách jako U tří doubků.

A samozřejmě ani tady nechybí ten žlutý svrab.

(8) Už jsem zmiňoval minule, u Kejřova mlýna čistí okolí Rokytky. Tohle stromořadí miluju.