Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Páteční koktejl je týdenní souhrn toho nejzajímavějšího o mikromobilitě, městské mobilitě, kolech, ekolech a všem co s tím může souviset. Nic nestojí, stačí si přihlásit odběr

TIP na výlet: Střed Prahy a čtyři pražské póly

Střed Prahy najdete uvnitř dětského hřiště v ulici Na Balkáně na Žižkově (Mapy.cz, Google Mapy) – dětské hřiště je oplocené a na vchodu je informační cedule. Samotný střed je uvnitř, takže se určitě nebojte vstoupit.

Měli byste vědět, že to je střed průsečíku spojnic mezi pražskými póly. Nikoliv tedy nějaký ten jinak “správně” počítaný střed. 

Čtveřice pólů byla vytyčena na podzim 2020 a střed Prahy o několik měsíců později.  Můžete vyrazit na návštěvu všech (aktuálně máme hotovo a zdokumentován Východní pól Prahy). 

Pražské póly je skvělá aktivita IPRu, Janka Rubeše a Honzy Mikulky (na YouTube jako Kluci z Prahy) a u Středu Prahy přidejte i Jiřího Ptáčka, starostu Prahy 3. 

Když jsem tam 13. června vyrazil, tak jsem si nejprve myslel, že je “dole” na cestě parkem, takže se nenechte mýlit. Dětské hřiště má vchod opravdu v ulici Na Balkáně.  Proto na záznamu ze Stravy najdete jedno zmatení s návratem zpět. 

Pražské póly