Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Termín unikátního “Testovacího festivalu elektrokol” byl potvrzen (TZ)

Praha 17. 4. 2020 – EbikeFest 2020 se uskuteční v Praze v termínu 13. – 14. června 2020. Všichni zájemci o vyzkoušení z obrovské palety terénních i cestovních elektrokol se předem registrují online na konkrétní časy.  Účast je pro každého zdarma. 

V návaznosti na oznámení Vlády ČR o uvolňování hygienických opatření budou od pondělí 8. června povoleny “hromadné kulturní, společenské, sportovní akce do 50 osob”. Proto je možné, v upravené formě, zorganizovat tento testovací “Festival nejlepších elektrokol”. 

K dnešnímu dni je na třetí ročník EbikeFestu registrováno celkem 28 značek elektrokol, nabízejících elektrická kola na českém trhu,” říká ředitel festivalu Jakub Ditrich a dodává, “nicméně očekáváme, že vzhledem ke zrušení všech ostatních testovacích  a cyklistických akcí tohoto jara bude zájem vystavovatelů ještě stoupat.”  

Aby organizátoři vyhověli bezpečnostním požadavkům a předešli většímu shlukování lidí, vytvořili a v květnu spustí unikátní systém, který umožní každému zájemci o jízdu online výběr až 5 různých e-kol z nabídky festivalu a jejich rezervaci na testovacím okruhu. 

Testování terénních elektrokol (pevných eMTB a celo-odpružených FS eMTB) bude probíhat na speciálně zvolených single-trailech v Krčském lese, který sousedí s místem konání akce. Sem bude vyrážet vždy skupina s maximálně 5 jezdci pod vedením zkušeného bajkera, který jim v průběhu testu vysvětlí ovládání i techniku jízdy. 

Pro detailní testování cestovních a městských elektrokol bude vytyčena interní testovací dráha o délce cca 800 metrů, která nabídne různé povrchy a dostatečné převýšení.  Test elektrokol v reálných podmínkách je unikátní výhodou EbikeFestu pro každého, kdo o elektrokole uvažuje, ale potřebuje si srovnat plusy a mínusy různých pohonů a typů. 

Díky hlavnímu partnerovi EbikeFest 2020, výrobci elektromotorů Bafang, získá 40 vylosovaných návštěvníků akce voucher v hodnotě 100 EUR (cca 2.700 Kč) na nákup elektrokola. 

Poprvé budou na této akci též veřejnosti ve větší míře představena “nákladní elektrokola”, která jsou dokonalým řešením pro městskou logistiku. K prohlédnutí a případně otestování bude zhruba 14 různých modelů od 8 značek. V pátek 12. 6. organizuje pořadatel EbikeFestu, společnost ekolo.cz, také odbornou konferenci o Cargo elektromobilitě.
Více informací na www.cargobike.live.